Atrakcyjna pożyczka z komornikiem

W wypadku, gdy egzekutor przejmie dług, pozycja osoby zadłużonej jest nader trudna. Nierzadko dochodzi do blokowania rachunku bankowego, a także pojawia się dalszy wydatek czynności komorniczych. Czy w tej sytuacji dalej można otrzymać pożyczkę?

Okazuje się, że nie jest to niemożliwe. Aczkolwiek wyraźnie trudniej będzie otrzymać dofinansowanie w bankach, które w zasadzie weryfikują osoby ubiegające się o pożyczkę lub zobowiązanie pod kątem BIK, czy KRD. Stanowczo prościej będzie zdobyć wsparcie fiskalne w instytucjach parabankowych. Jednak w tym przypadku należy się liczyć z tym, że oprocentowanie może być wyższe .
Dzieje się tak z tej racji, że pożyczki z komornikiem są pożyczką o powiększonym niebezpieczeństwie z racji tego, że zobowiązany nie wywiązuje się z systematycznego opłacania swoich wierzytelności. Biorąc pod obserwację wierzytelności w instytucjach pozabankowych, idzie zauważyć, że uda się uzyskać zarówno niewielką sumę, jak i taką do wysokości 3 i 4 tysięcy. Nie każda taka firma oferuje jednak te same warunki spłaty.

Dlatego też przed uzyskaniem dofinansowania powinno się wnikliwie zaznajomić się z warunkami umowy, a również z czasem spłaty. Warto też zweryfikować, czy występuje opcja zawieszenia zwrotu, gdyby zaszły jakieś przeciwności. Najwięcej wierzytelności jest proponowanych na krótki czas, czyli na w najwyższym stopniu trzydzieści dni. Zdarzają się jednak i takie usługi finansowe, które można spłacić w ciągu pół lub w ciągu roku, mogąc wtedy liczyć na bardziej korzystne, niewielkie transze.