Czy widniejący w BIK posiadają perspektywę na dostanie pożyczki?

KRD, a więc Krajowy Rejestr Długów to baza informacji na temat osób, których suma zadłużeń jest wyższa niż 200 złotych. Niestety, życie bywa nieprzewidywalne i nie wszystko da się rzeczywiście dosyć szczegółowo zaplanować. Czasem, w trakcie zaciągania kredytu, pożyczki czy innego zobowiązania finansowego, posiada się dość dobrą sytuację finansową, a wystarczy strata pracy lub poważna choroba, aby zaczęły się nawarstwiać problemy ze spłatą bieżących rachunków. Niestety, większość banków, udzielając kredytów lub pożyczek, sprawdza bazę informacji KRD i osoby, które są w niej obecne mogą mieć dosyć duże problemy z dostaniem wystarczającego wsparcia. Czy w takim razie nie mają w ogóle szansy na pożyczkę?

Jedna z najbardziej ciekawych alternatyw to pożyczka bez krd. Aktualnie coraz więcej firm pożyczkowych decyduje się na udzielanie tego rodzaju pożyczek, ponieważ są świadome tego, że zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju usługi jest rzeczywiście dosyć duże. Oczywiście, zanim podejmie się końcową decyzję, warto porównać propozycje poszczególnych parabanków, aby mieć pewność, że wybiera się najbardziej korzystną propozycję. Wybór pożyczki pozabankowej jest rozwiązaniem bezpiecznym, jako że działanie tego rodzaju firm podlega polskiemu prawu. Istnieje jeszcze inna alternatywa, czyli możliwość starania się o pożyczki prywatne, oferowane przez konkretne osoby. Takich pożyczek można dziś szukać między innymi w internecie, na specjalnych forach. To pożyczkodawca oraz klient omawiają wspólnie warunki spłaty i oprocentowanie pożyczanej kwoty. Tego rodzaju rozwiązanie cieszy się obecnie dość dużym zainteresowaniem i stopniowo zyskuje coraz większą popularność.
Reasumując, jeśli jest się wpisanym do Krajowego Rejestru Długów, warto zastanowić się nad pożyczkami prywatnymi i pożyczkami parabanków. Oba rozwiązania mogą być rzeczywiście korzystne pod względem finansowym, w zależności od tego, jaką propozycję w końcu się wybrało. Wybór na nowoczesnym rynku jest jednak na tyle bogaty, że każdy bez większych trudności z pewnością wyszuka rozwiązanie satysfakcjonujące dla siebie i dopasowane do posiadanych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *